top of page

Коронавірус

Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу

     Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров’я та здоров’я оточуючих!

      Основна теза: Захворів – сиди вдома.

      Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.

      У разі погіршення стану – потрібно звернутись до свого сімейного лікаря.

   Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки Covid-19.

Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?

    На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.

    Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт.

    Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.

    Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря.

    Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі – лікар має алгоритм дій, що робити.

Коронавірус: профілактика інфікування і поширення

bottom of page