top of page
  • Фото автораКременчуцький ліцей №25 Гуманітарний колегіум

Проба пера

Успіхи й досягнення учнів завжди надихають педагогів, дають упевненість, що їхня праця не марна. Радію за нашу Поліну Врадій. Дивуюся: відмінниця, переможниця конкурсу МАН, олімпіад з іноземних мов, добра й щира однокласниця, фантазерка й вигадниця, чудовий дизайнер (кожне свято - то нова композиція), прихильниця хеві-метлу (упевнена, ще чогось не дописала)))) Така різна й неповторна!

Сьогодні дівчинка - випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”. ЇЇ роздуми про стереотипи та як із ними боротися - це перша публічна проба пера.

Якісних нових публікацій і цікавих життєвих подій тобі, Полінко!

О.В.Онищенко,

класний керівник 9-А


Стереотипи: що це таке і як із ними боротися


Кожному із нас доводилося зустрічатися в житті із стереотипами, позитивними і негативними. Хтось до них ставиться нейтрально, а дехто –насторожено , вороже. Такі вислови викликають недовіру і бажання відстоювати власну позицію. Більшість чинить супротив через упередження, які нав’язують інші. Особливо , якщо це близькі люди – рідні чи кращі друзі.

Напевно, ви зустрічалися з такими розповсюдженими виразами ,як “ти ж дівчинка”, ” рок слухають лише брутальні байкери”, ” дівчаткам немає місця у футболі”, “спав як немовля”, ” час лікує”, “білявки нерозумні” та інше. Думаю, що вони навіть задівали чи обурювали Вас, бо дещо спрощували реальність, нав’язували хибне уявлення про ці явища, людей. Адже всі знають, що дітки погано сплять, мають чутливий сон, а рок люблять і поважні дядечки. Та й сумнівно, що час може вилікувати незагойні рани втрат. Ці суперечності сприяють неправильному уявленню про світ, і, що особливо відразливо, ділять людей на своїх і чужих, тобто тих, хто мислить інакше. А отже, сприяють ворожнечі, розбрату між людьми.

Можу навести приклади із власного життя: я відмінниця, вивчаю іноземні мови, малюю, та й у моїх батьків у цілому зі мною немає ніяких проблем. Тож, коли я розповідаю, що люблю важкий рок та хеві-метал, оточуючі дивуються. Найчастіше люди просто шоковані моїми музичними уподобаннями, кажуть, що подумали б про будь-який стиль музики: класика, поп, джаз, але не рок. Такі ситуації відбуваються зі мною постійно. Мені це навіть подобається – моя особистість не підходить під стандарти чи стереотипи.

Але чому б не відкинути ці «ярлики», жити так ,як хочеться, а не слідувати шаблону “ідеального життя” : школа – університет – робота – сім’я – пенсія. Ми ж нове покоління і повинні перевершити попередні, нам варто виходити за рамки можливого і ламати наявні стереотипи. Якщо ми змінимося, то зміниться й суспільство, більше не будуть існувати канони і якась особлива чи осудлива думка зі сторони інших.

Хотілося б додати, що тільки в наших силах викорінити стереотипи або хоча б вплинути на силу, з якою вони діють на нас!

Поліна ВРАДІЙ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”


Вивчаємо інноваційні технології


Відповідно до плану роботи ПОІППО , Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» та з метою проведення навчання педагогічних працівників Полтавської області, 5-6, 12-13 лютого 2021 року (чотири дні) для педагогічних працівників Кременчуцького ліцею №25 «Гуманітарний колегіум» Кременчуцької міської ради Полтавської області був проведений цикл тренінгів (онлайн) «Психологічні аспекти розвитку професійного потенціалу педагога із застосуванням сучасних цифрових інструментів».

Роботою вчителів навчального закладу керувала Маслова Віта Анатоліївна. На тренінгах був цікаво представлений теоретичний матеріал, практичні завдання, матеріали для тренінгів, під час яких педагоги виявили хороші знання, уміння працювати в колективі,здатність до спілкування з вирішенням педагогічних та психологічних проблем.

Прес- центр ліцею № 25


16 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page