top of page

Професія та профорієнтація

pexels-andrea-piacquadio-3760069.jpg

       Професія в житті кожної людини є однією з основних категорій, оскільки багато в чому визначає його подальшу долю і самореалізацію.

Здобувачі освіти зможуть відвідати портал Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри, зареєструватися та пройти профорієнтаційне тестування; отримати результат тестування, який буде відправлено на електронну пошту, зазначену під час реєстрації; замовити онлайн-консультацію у кар’єрного консультанта, зазначивши свої дані та обравши зручні дату і час консультації; отримати результат консультування; переглянути цікаві та корисні відеоролики та мультимедійні онлайн-курси у форматі SCORM щодо можливостей працевлаштування, особливостей психологічних типів тощо; переглянути відеоекскурсії із залученням роботодавців, щоб побачити на власні очі, які умови наразі вже створено в українських підприємствах та організаціях; ознайомитись з найзатребуванішими професіями на ринку праці в Україні: вакансії, умови праці, заробітна плата, перспективи.

Як обрати майбутню професію?

Як правильно обрати професію

     1. Позиція старших членів родини

Є старші, які прямо відповідають за те, як складається твоє життя. Це піклування поширюється й на питання про твою майбутню професію.

     2. Позиція товаришів, подруг

Дружні зв’язки в твоєму віці вже доволі міцні й можуть дуже впливати на вибір професії. Можна дати лише загальну пораду: слушним буде рішення, що відповідає твоїм інтересам і збігається з інтересами суспільства, в якому ти живеш.

     3. Позиція вчителів, педагогів

Спостерігаючи за поведінкою, навчальною й поза навчальною активністю учнів, досвідчений педагог знає про тебе багато такого, що приховано від непрофесійного погляду й навіть від тебе.

     4. Особисті професійні плани

Під впливом у даному разі слід розуміти твої уявлення про етапи освоєння професії.

     5. Здібності

Про своєрідність своїх здібностей слід судити не лише за успіхами в навчанні, а й за досягненнями в найрізноманітніших видах діяльності.

     6. Рівень домагань на громадське визнання

Плануючи свій трудовий шлях, слід дуже добре подбати про реалістичність своїх домагань.

     7. Поінформованість

Слід подбати про те, щоб здобута тобою інформація не виявилася спотвореною, неповною, однобокою.

     8. Схильності

Схильності виявляються в улюблених заняттях, на яких ми витрачаємо велику частину вільного часу. Це – інтереси, підкріплені певними здібностями.

bottom of page